The X-Files dorazí v lednu s novou řadou, sledujte debutový trailer

Fox 11. 10. 2017 0
The X-Files dorazí v lednu s novou řadou, sledujte debutový trailer

Fox Mulder a Dana Katherine Scullyová, to jsou dvě jména, která pravděpodobně není třeba fanouškům seriálů blíže představovat. Tito dva agenti FBI řešili v devadesátých letech a na přelomu tisíciletí záhadné a zdánlivě nevysvětlitelné případy spadající do tzv. Akt X. Častokrát se také jednalo o případy spojené s paranormálními jevy a možným mimozemským životem na Zemi. Fox Mulder byl o existenci mimozemšťanů zcela přesvědčen vzhledem k jeho zážitkům z dětství, kdy mu byla unesena sestra, zatímco jeho kolegyně, doktorka Scullyová, patřila ke skeptikům spoléhajícím se především na vědu.

Fenomenální seriál Akta X se začal vysílat v roce 1993 na stanici FOX a po devíti sériích skončil závěrečnou epizodou v roce 2001. O sedm let později pak vznikl také druhý samostatný film Akta X: Chci uvěřit. Ten sice opět režíroval Chris Carter, tvůrce seriálu, ale jeho úspěch nebyl nikterak zásadní, a to ani po finanční stránce. Filmu se jinými slovy nepodařilo úctyhodně navázat na původní snímek z roku 1998 s prostým názvem The X-Files, kdy se tato značka dokázala výrazně prosadit i jako samostatný počin.

V posledních letech se zdálo, že Akta X jsou definitivně u ledu a herecké duo David Duchovny a Gillian Anderson se může naplno věnovat jiným filmovým či seriálovým projektům. V tomto ohledu stojí za zmínku seriál Californication, kde si Duchovny zahrál bohémského spisovatele Hanka Moodyho. Naopak Gillian jsme mohli vidět v úspěšném seriálu Hannibal z dílny AXN.

Akta X ovšem ještě neřekla své poslední slovo, jelikož se o ně znovu začala zajímat společnost FOX, která se rozhodla obnovit jejich zašlou slávu. Minulý rok jsme se dočkali desáté řady, jež přinesla šest vcelku zajímavých epizod. A přestože byla nová sezóna přijata rozporuplně, můžeme se v průběhu ledna příštího roku těšit na další, již jedenáctou sérii, která se natáčela v první polovině letošního roku. Jedenáctá řada bude mít 10 epizod a dle debutové ukázky z newyorského Comic-Conu přímo naváže na konec předchozího dílu.

The X-Files

foto: www.denofgeek.us, collider.com