Rapper Supa byl obviněn z výroby a držení drog. Hrozí mu až 10 let

Champ 1. 12. 2017 0
Rapper Supa byl obviněn z výroby a držení drog. Hrozí mu až 10 let

Supa, sedmatřicetiletý slovenský rapper a bývalý člen legendárního handlovského uskupení Moja Reč, kde tvořil duo s Delikem, momentálně neprožívá nejšťastnější chvilky. Policie jej totiž obvinila z výroby a držení drog a obchodu s nimi, za což mu hrozí až deset let za mřížemi. I když byl zpracován podnět na vazební stíhání, po dnešním soudním slyšení je Supa nakonec vyšetřován na svobodě.

Odbor kriminální policie Krajského ředitelství v Trenčíně obvinil Vladimíra Dupkalu alias Supu a jistého Ladislava ze zločinu „nedovolené výroby omamných a psychotropních látek, jedů a prekurzorů, jejich držení a obchodování s nimi“ poté, co u nich policie při osobní prohlídce auta našla fentanylové náplasti a nespecifikované množství marihuany.

Celá situace se měla mít tak, že po telefonické dohodě v pondělí 27. listopadu jeli Supa a jeho spolupachatel Ladislav do Seredě pro fentanylové náplasti, které koupili od zatím neznámé osoby za 150 eur (cca 3 800 korun). Následně měli fentanyl, který je zákonem zařazen do II. skupiny omamných látek, prodávat dalším lidem. Podle Eleny Antalové, mluvčí trenčínské krajské policie, hrozí viníkům trest odnětí svobody v rozmezí třech až deseti let.

foto: www1.pluska.sk