Máme pro vás seznam nejočekávanějších filmů nadcházející zimy

Honzisko 1. 11. 2017 0
Máme pro vás seznam nejočekávanějších filmů nadcházející zimy

Konec roku, respektive začátek toho nového, se sezónu co sezónu nese ve znamení těch největších filmových trháků. Už potřetí v řadě se dočkáme dalšího a každoročně asi nejdiskutovanějšího snímku ze světa Hvězdných válek. Nouze nebude ani o blockbustery v režii superhrdinů z komiksů DC nebo Marvel a na své si zajisté přijdou i příznivci temnějších žánrů. Zkrátka a dobře, o zábavu máme v následujících měsících postaráno.

Jigsaw
Datum premiéry: 26. říjen 2017
Znáte jeho jméno, znáte jeho hlas a on zná vaše hříchy. Legendární zabiják John Kramer, známější pod svým hrůzu nahánějícím pseudonymem Jigsaw, který byl považován za mrtvého, se po více než deseti letech vrací s dalším nápadem na hru. Jediné, co bude třeba, je držet se jejích pravidel. Režii osmého dílu proslulé hororové série Saw si vzali na starosti bratři Spierigové, kteří mají v portfoliu zatím spíše „béčkové“ snímky.

Thor: Ragnarok
Datum premiéry: 3. listopad 2017
Asgard je znovu v ohrožení. Do bájného města přichází bohyně smrti Hela a Thor ji pochopitelně musí zastavit. A tak dává dohromady tým. V boji proti zlu mu pomůžou především Hulk, Valkyrie a nepoučitelný hříšník Loki. Režisérské křeslo v pořadí třetího filmu o legendárním válečníkovi s kladivem v ruce, pod jehož helmou se skrývá Chris Hemsworth, nečekaně obsadil Taika Waititi, který stojí třeba za Green Lanternem z roku 2011. Od jeho letošního snímku si však slibujeme mnohem více.

Justice League
Datum premiéry: 17. listopad 2017
Když na vyřešení problému nestačí jen jeden superhrdina, jde už asi opravdu do tuhého. Pro tyto případy tu máme Justice League, skupinu superhrdinů z DC komiksů, kteří se poprvé v historii objeví pohromadě v hraném snímku. Ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash se pokusí zamezit obří invazi z vesmíru, jež jako vždy nemá obdoby. Našlapaný trailer slibuje velkou akci, především co se vizuálních efektů týče, ale jak už jsme se několikrát přesvědčili, co největší množství výbuchů a ničení nemusí nutně znamenat úspěch. Ví to i sám režisér Zack Snyder, který už má s hranými adaptacemi DC příběhů bohatou zkušenost. Poučí se tentokrát z výtek kritiky?

Star Wars Episode VIII: The Last Jedi
Datum premiéry: 14. prosinec 2017
Pokud se budeme bavit o něčem, co by zajisté v seznamu jako je tento nemělo chybět, pak je to nová epizoda Hvězdných válek, tentokrát s podtitulem Poslední z Jediů. Jak už předeslala finální scéna předchozího dílu, těšit se můžeme třeba na trénink Rey pod dohledem Luka Skywalkera či na posun v příběhu dezertéra Finna. Fanoušci budou nepochybně hladoví i po odpovědích na otázky ohledně rodičů Rey nebo vůdce Prvního řádu Snokea. Budeme v prosinci o něco chytřejší?

The Post
Datum premiéry: 12. leden 2017
Steven Spielberg připravuje další film. Zhruba v půlce ledna by se k nám mělo dostat hvězdně obsazené historické drama s Tomem Hanksem a Meryl Streep v hlavních rolích. Ve zkratce půjde o příběh novinářů spolupracujících s historicky prvním časopisem vydávaným ženou a jejich spor s vyššími politickými patry. Dobrodružství původních hrdinů a jména jako Ben Bradlee a Kay Graham jsou samozřejmě založeny na skutečných událostech. Naneštěstí, trailer zatím není k dispozici, ovšem dočkat bychom se ho měli co nevidět.

Red Sparrow
Datum premiéry: 2. březen 2017
Jennifer Lawrence se ve filmu Red Sparrow představí v roli tajné agentky na důležité misi. Ovšem na rozdíl od většiny agentů nepoužívá mladá kráska ke zneškodňování nepřátel tradiční techniky typu „lokalizovat, najít a zastřelit“. Byla totiž speciálně vycvičena, aby své cíle, většinou muže, byla schopna odzbrojit něčím úplně jiným – svým tělem. Do její cesty se však připlete agent CIA a na povrch začínají vyplouvat z počátku nevinná rizika, jež mohou vyústit v mezistátní konflikt.

Kromě těchto nejočekávanějších počinů si nenechte ujít ani ty, o kterých se mluví méně. Dobře totiž víme, že filmy, jimž se nevěnuje tolik pozornosti, dokáží často těm nejzvučnějším titulům velice dobře konkurovat. Vybrali jsme pro vás následující:

Jumanji: Welcome to the Jungle – 20. prosinec 2017

Insidious: The Last Key – 5. leden 2017

Maze Runner: The Death Cure – 26. leden 2017

Black Panther – 16. únor 2017

Annihilation – 23. únor 2017

Death Wish – 2. březen 2017

Tomb Raider – 16. březen 2017

foto: Filip Ťok, collider.com