Co nám o sobě a své práci prozradil mladý tatér z Prahy? Přečti si více o Wack Tattoo

BANGER 7. 10. 2016 0
Co nám o sobě a své práci prozradil mladý tatér z Prahy? Přečti si více o Wack Tattoo

Dnes se podíváme trochu netradičně na rozhovor s jedním mladým, talentovaným tatérem, kterého najdete momentálně pod pseudonymem WACK Tattoo. Proč si vybral právě tuhle cestu? A co chystá do budoucna? Čtěte níže.

Klasická otázka na začátek. Proč zrovna tetování?

Proč zrovna tetování, toť otázka… Abych na ni dokázal odpovědět, asi si budu muset trochu zavzpomínat. Bylo to před nějakým tím rokem, kdy jsem si nechal udělat první tetování a jako každý kdo má první, ti řekne, že to prostě nejde zůstat při jednom. A tak se z toho stala tak trochu moje vášeň a záliba, přidalo se spoustu lidí kolem mě, a já to začal vnímat mnohem víc. Jednoho krásného dne jsme si s kámošem řekli, proč bychom se vlastně nemohli tetovat my navzájem, že určitě umíme malovat stejně jako všichni ostatní.

13754667_1739306349644748_590197081344301813_n
„Nechci být továrna na tetování, ale raději zakázková výroba“

To nabralo celkem rychlý spád, nicméně na další otázku si mi celkem nahrál, co ty a trénink? Jak se takové tetování trénuje, jak se zlepšuješ, vidíš progres?

Trénink je jedna z věcí, která by se neměla podcenit. Vzhledem k tomu, že já se dostal k tetování jak slepý k houslím, tak to mám o to těžší a trénovat fakt musím, co to dá. Naštěstí si myslím, že mi pánbůh dal grafické oko, a tak se s tím nemusím prát jako úplný analfabet. Ale pořád to nejsou až tak dlouhé roky praxe v ruce.

Ona je jedna věc udělat něco na PC, papír a podobné grafické medium a druhá věc je to vytetovat na živou kůži. Takže abych se vrátil k otázce, trénuju dost často, teď momentálně nejvíce na papír s použitím tužky, vodovek, pastelek a tak dále. Co se týká progresu, tak ten je podle mě a mých blízkých vidět na každém tetování. Když přijdeš teď na tetování, vytetuju ho úplně jinak, než za půl roku.

srdce

Vytetuješ ho jinak teď a jinak za půl roku, to znamená, že mám raději počkat?

Ne, tak to myšleno není. Je to o tom, že techniku měníš postupem času a neustále. Takže každá technika vypadá na kůži trochu jinak. A to automaticky neznamená, že špatně.

Dobře, trochu jsi mě uklidnil. Když už jsi v předchozí otázce zmínil, že nemáš roky praxe v tetování, jak dlouho to vůbec děláš a kolik ti je let?

Tuto otázku dostávám od každého klienta. Já už se rozhodl, že na tuto otázku odmítám odpovídat. S tím, že není důležité jak dlouho to dělám, ale jak to dělám. Sám moc dobře vím, že v tomto odvětví budu neustále na začátku, ale taky vím že chci být neustále někde jinde než ostatní tatéři. Jo a je mi 25, cítím se na 18 a vypadám na 30.

Říkáš, že chceš být neustále někde jinde, co to znamená?

Chci dělat věci jinak a líp. Nechci být továrna na tetování, ale raději zakázková výroba.

Máš nějaký svůj sen, kterého bys chtěl dosáhnout?

Tak můj momentální sen a vize je taková, že bych si chtěl jet nějaký svůj styl, aby si na to lidi zvykli a chodili v podstatě už jen kvůli tomu. Mít okolo sebe spousty lidí, které to zajímá a kteří mi dodávají motivaci.

Jak bys popsal styl, který chceš tetovat a kde k němu bereš inspiraci?

Mě baví mít určitý motiv a okolo určitý „chaos“. Ale s tím, že je vše dobře rozeznatelné od svého okolí. Baví mě zakomponování stylů jako je trash polka, watercolor, geometrie… Co se inspirace týče, tak ta je všude. Ať se podíváš kamkoliv, vždy si můžeš vytáhnout nějaký prvek, který se ti hodí do určitého díla.

Tak jo, já myslím že vyčerpávající, díky za rozhovor a ať to šlape.

Já děkuju, určitě se nevidíme naposled. Mějte rádi tetování a sledujte můj Facebook a Instagram.

Král zvířat… #lion #ink #tattoo #blackandred #trashpolka

Fotka zveřejněná uživatelem WACK tattoo (@wacktattoo),