Hokej se vrací do ulic, přichází Red Bull Urban Buly

BANGER 14. 5. 2017 0
Hokej se vrací do ulic, přichází Red Bull Urban Buly

Jen botasky, hokejka a tenisák. Nic víc nebudou účastníci Red Bull Urban Buly potřebovat. Jeden z nejpopulárnějších kolektivních sportů na světě se vrací tam, kam patří. Red Bull Urban Buly je jedinečný turnaj, ve kterém se tříčlenné týmy utkají o národní finále, ve kterém se vítězové postaví české hvězdě NHL Tomáši Hertlovi.

Současné děti se vrátí domů ze školy a sednou si k počítači. Vždycky to tak ale nebylo. Byly doby, kdy se ihned po příchodu vyměnila školní brašna a slušné oblečení za kraťasy, tenisky a hokejku a vyrazilo se na nejbližší plácek hrát s kamarády. A právě návrat k hokeji na betonu stojí za vznikem projektu Red Bull Urban Buly.

Turnaj, ve kterém se na obdélníkovém hřišti obehnaném pouze dřevotřískovými mantinely utkají týmy o třech hráčích na každé straně, vyvrcholí celostátním finále 8. července v Praze. Tomu budou předcházet 4 regionální kvalifikace. Návrat k pouličním kořenům hokeje si budou moci užít hráči i fanoušci v Českých Budějovicích, Pardubicích, Ostravě a Liberci.

V regionálních kvalifikacích se o záštitu turnaje postarají slavné osobnosti z hokejového světa. Již teď můžeme prozradit, že ostravskou zastávkou bude provázet David Moravec. Hráč, který svou legendární kličkou donutil v roce 2001 vykřiknout Roberta Zárubu dnes již památná slova: „Vítej zlatý hattricku!“

V každém městě se proti sobě postaví 32 týmů připravených soutěžit o trofej Red Bull Urban Buly a o možnost zahrát si s jedním z nejlepších českých hokejistů současnosti. Tomáš Hertl má po sezoně v zámořské soutěži a v rámci přípravy na příští rok se stal ambasadorem prvního ročníku unikátního projektu.

Už se chystám. Líbí se mi myšlenka návratu na plácky. Tam, kde jsem hokejově vyrůstal i já. V mém týmu budu já i můj brácha a už se moc těším, až se utkáme s těmi nejlepšími z Red Bull Urban Buly.