Maltští Pon Di Corner vás naladí svou chytlavou flow – už v sobotu

Terezice 13. 11. 2017 0
Maltští Pon Di Corner vás naladí svou chytlavou flow – už v sobotu

Už tuto sobotu 18. listopadu odehraje v pražském Paláci Akropolis svůj koncert čtyřčlenná hip-hop/reggae kapela Pon Di Corner. Kapela původem z Malty, ale povahou veskrze mezinárodní.

Pon Di Corner se dali dohromady naprosto neplánovaně během probdělé noci na Maltě. Na jednom rohu se náhodou potkali Pupachile (Francie/Chile), Positive Rebel (Sicílie), Mehding (Franice/Tunisko) a Ingenio (Venezuela). Z dobré nálady si začali společně dávat beatbox a přidali i freestyle, načež jejich pouliční shromáždění rozpustila policie. Krátce nato založili domácí studio Island Flavour a začátkem roku 2015 vypustili singl “Vibration Positiva”. V ulicích Malty pak natočili první videoklip k songu “La Rue”. K němu následně přibyl klip k písni “Escucha Bien“, který vznikl pro změnu na Sicílii.

Pon Di Corner od začátku staví na unikátní synergii čtyř talentovaných vokalistů, kteří kombinují chytlavé reggae nápěvy s dynamickou rapovou flow. V dubnu letošního roku vydali své první album One World, na němž hostuje několik zahraničních zpěváků. Osmnáct tracků se nese v různých stylech a ve čtyřech jazycích – francouzštině, italštině, španělštině a angličtině. Pon Di Corner jsou vskutku “International”, což je ostatně název jedné ze skladeb na jejich debutové desce.

Domácí support na pražském sobotním koncertě zajistí DJs z Peeni Walli Crew a MCs Junior Smile a Ryhha v exkluzivním společném setu. Po koncertě bude následovat afterparty na Divadelním baru až do brzkých ranních hodin, kde kromě Peeni Walli zahrají DJs BeLights (Reggae Rajahs, MT) a italský Truth Seeker. Akce začne v 19:30, vstup je v předprodeji za 200 Kč.

foto: tisková zpráva