iPure.cz bude český prémiový Apple magazín

Fox 14. 9. 2017 0
iPure.cz bude český prémiový Apple magazín

V posledních dnech se na technologické scéně mluví hlavně o společnosti Apple. Může za to především uplynulá konference Apple Keynote, která odhalila řadu novinek, jež se brzy dostanou do prodeje. Nás ale nyní bude zajímat dění na české „Apple scéně“. Pokud totiž patříte mezi tzv. iOvce sledující dění kolem firmy z Cupertina každý den či spíše každou hodinou, máte zde pouze několik větších a serióznějších internetových magazínů a de facto jediný tištěný. Může se však mezi již zavedenými magazíny prosadit ještě jeden další a bude to finančně fungovat?

Mezi stálice patří bezpochyby magazín Jablíčkář.cz, který jako šéfredaktor vedl Ondřej Holzman a který byl nedávno koupen podnikatelem Romanem Zavřelem, v jehož portfoliu je i další Apple magazín – Letem Světem Applem. Bohužel samotný prodej zapříčinil odchod šéfredaktora serveru Jablíčkář.cz a redaktora Filipa Brože. A právě Filip Brož se rozhodl založit nový projekt iPure.cz, jenž bude opět cílit na početné řady fanoušků Applu. Spolu s ním se na přípravě budou podílet také další známá jména, jako jsou například Jan Březina, Lukáš Gregor či David Podzimek.

Podle dostupných informací se nebude jednat o klasický internetový magazín, jakým je například Jablíčkář.cz, nýbrž o internetové předplatné, kdy budete každý týden dostávat nové číslo v elektronické podobě. Obsah má být unikátní, takže nebudou chybět návody, recenze, rozhovory i vlastní videa. Modely předplatného budou tři – měsíční za 100 Kč umožní přístup k aktuálním číslům, za 200 Kč se rozšíří možnosti o archiv a dotazy do Q&A rubriky a poslední varianta vyjde na 400 Kč a slibuje přístup k videoobsahu, respektive k výukovým videím.

Takto byl ambiciózní projekt iPure.cz představen široké veřejnosti na největším českém crowdfundingovém serveru Startovač.cz, kde byla cílová částka nastavena na 116 tisíc korun. Ta už je nyní dávno překonána (za pouhých sedm dní), a tak mohl Filip Brož svým fanouškům za celou redakci emotivně poděkovat. Ve zbylých dvaceti dnech se iPure.cz pokusí vybrat prostředky na splnění dalších cílů, jež přinesou třeba měsíční audio podcasty redakce. Vytvoření českého prémiového Apple magazínu, který si česká komunita zcela jistě zaslouží, tak již nic nebrání v cestě.

foto: www.startovac.cz