Přijďte omrknout českou kreativní tvorbu na Czech Design Week

BANGER 30. 11. 2017 0
Přijďte omrknout českou kreativní tvorbu na Czech Design Week

Více než 150 designérů z Česka i zahraničí vystavuje aktuálně své práce na festivalu Czech Design Week, jehož hlavním fokusem je, jak už název napovídá, tuzemská kreativní tvorba. Výstava bude navíc doplněna o přednášky a diskuzní fóra přímo s návrháři, řemeslníky, výrobci, designéry a zástupci vysokých škol.

Kurátoři festivalu se vedle sebe letos rozhodli postavit díla českých studentů společně s díly zahraničních designérů, čímž chtějí ukázat, že i zdejší designová výroba a kreativita obstojí v mezinárodním srovnání a že ani malá nezávislá studia se nemusí bát konkurence nadnárodních společností.

Své místo na festivalu má proto také Becherovka, která jej podpořila prostřednictvím svého Becher Baru. Karlovarská značka pracuje s designéry již od svého vzniku v roce 1807, a to zejména při práci se sklem. Dlouhodobě ceněná je i její originální láhev. V nedávné době pak podporovala české tvůrce například organizací soutěže Pohár českých designérů, ve které hledala nejoriginálnější návrhy pro likérové skleničky.


Samotný program festivalu je rozdělen do čtyř bloků: výstava výběrového designu, prezentace zejména českých autorů formou diskuzních panelů, intervence ve veřejném prostoru a mezinárodní účast, tedy vystavení toho nejlepšího ze zahraničních design weeků. Výstavu najdete na adrese Hybernská 4, Praha 1 a otevřená bude do neděle 3. prosince každý den od 11 do 21 hodin.foto: tisková zpráva