Festiwall 2013 / 53. Zlín Film Festival > Fotky!

BANGER 19. 6. 2013 0
Festiwall 2013 / 53. Zlín Film Festival > Fotky!

Od 27.5. do 1.6. probíhal ve Zlíně filmový festival, již 53. v pořadí. V rámci tohoto festivalu, probíhal jako jeden z mnoha doprovodných programů projekt FESTIWALL. V prostoru u party stanu pod letním kinem byly postavené dvě zdi, jedna sloužila pro veřejnost a na druhé se každý den malovalo na určité filmové téma. První den bylo téma Počátky filmu, grotesky, němé filmy, druhý den Sci-fi, třetí Horor, čtvrtý Katastrofický film, pátý Animovaný film a poslední den byl ve znamení Komiksových hrdinů.

Každý den se pečlivě dokumentoval a na zeď byly umisťovány destičky k určitým detailům. Dnes 19.6. probíhá ve Zlíně v baru U pštrosa výstava fotografií a zmiňovaných destiček. V rámci výstavy se bude i promítat video dokumentující veškerý průběh projektu FESTIWALL. Video se současně s výstavou i zveřejňuje a vy máte teď možnost ho u nás jako první shlédnout.

Za celý projekt se vděčí pořadatelům festivalu a partě TGNR (Together Not Rivals), která zprostředkovala všechny malující. Díky nepřízni počasí v průběhu celé akce mnohdy nebylo docíleno všech plánů, nicméně se ve finále snad vše vydařilo, povětšinou v alkoholovém opojení.

K článku přikládáme i pár fotografií z průběhu. Přejeme příjemnou podívanou a stay Loupák!