Cristiano Ronaldo byl po zisku Zlatého míče vyhlášen i nejlepším fotbalistou světa

Theps 10. 1. 2017 0
Cristiano Ronaldo byl po zisku Zlatého míče vyhlášen i nejlepším fotbalistou světa

Rok 2016 patřil jednoznačně portugalskému fotbalistovi Cristianu Ronaldovi. Útočník Realu Madrid totiž ovládl hlasování kapitánů a trenérů národních týmů, novinářů i fanoušků. Ronaldo tedy potvrdil svoji aktuální nadvládu a po zisku Zlatého míče se mu podařilo dominovat i v anketě FIFA. Na druhém místě pak skončil obhájce trofeje Lionel Messi, třetí místo obsadil Antoine Griezmann. Trenérem roku byl vyhlášen Claudio Ranieri, kterému se v minulém roce povedlo dovést Leicester City k senzačnímu titulu v Premier League.

„Na rok 2016 nikdy nezapomenu,“ uvedl hvězdný Portugalec při přebírání trofeje a dodal, že ho mrzí neúčast hráčů Barcelony na vyhlášení. Slova směřovala zejména k Messimu, který se omluvil z důvodu přípravy před středečním zápasem domácího poháru.

Vyhlašovala se i nejlepší jedenáctka světa, kterou určovalo 26 tisíc profesionálních fotbalistů. Letošní tým snů je Neuer – Alves, Piqué, Ramos, Marcelo – Modrič, Kroos, Iniesta – Messi, Suárez, Ronaldo. Nově se vyhlašovala i cena pro nejlepší fanoušky. Ze tří nominací získali ocenění příznivci Liverpoolu a Borusie Dortmuund, kteří při Evropské lize společně zpívali klubovou hymnu Liverpoolu při vzpomínce na tragédii na stadionu Hillsborough.

foto: bbc.com